Hakkımda

1964 İstanbul doğumluyum. Halen İstanbul’da hayatını sürdüren, iç hastalıkları ve psikiyatri dallarında uzmanlıkları olan tıp doktoruyum.

Uzun süre sadece mesleği ile ilgilenen birisiydim. Ancak  kısır mesleki hayatın  ötesinde neler olabileceğini merak ettiğim andan itibaren siyaset, sosyoloji, tarih , felsefe ve psikanalize merak sardım.Müzik, sinema, edebiyat ile de ilgiliyim.

Beğenerek okuduğum, yazdığım, biriktirdiğim her türden yazıyı, şiiri, müzik parçasını, film eleştirilerini barındıran bir arşiv oluşturmak istedim. Bu uğraş kendi hafızamı tazelememe, aynı meraklara sahip insanlar ile bir şeyler paylaşabilmeme imkan sağlıyor.

Yazma ve okuma uğraşının beni nereye götüreceğini bilmiyorum ancak vazgeçmeyeceğim yegane uğraş olduğunun farkındayım..

Benimle iletişim kurmak isterseniz cangungen@gmail.com adresine yazın..

Blogu okuduğunuz için teşekkürler..

Sevgi ve sağlıcakla kalın..

Yeni çıkan kitabım “İnsan ve Dünyası”, Perseus yayınları ve  Sözcü Kitabevi başta olmak üzere online yayınevlerinden temin edilebilir. Kitap ile ilgili fikirleriniz, görüşleriniz ve paylaşımlarınız için cangungen@gmail.com adresine yazabilirsiniz.

https://www.perseusyayinevi.com/kitap/insan-ve-dunyasi/

Print Friendly

30 Responses to Hakkımda

 1. Yazılarınızı takip ediyorum. Sizin gibi birinden rehberlik almak isterim. Sizinle çalışmak, asistanlığınızı yapmak mümkünse kısaca sizden daha çok şey öğrenmek isterim.
  Saygılar, sevgiler
  Umut

 2. Hocam çok güzel yapmışsınız, yazılarınızı zevkle okuyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum.

 3. kesinlikle katılıyorum size hocam,ben kamu yönetiminde siyaset bilimi ana bilim dalında yüksek lisans yapan bir öğrenciyim,tıp fakültesi hep ürkütücü gelmiştir bana,şu an içinde bulunduğum akademik ortamdan oldukça memnunum ve size de mesleğiniz dışındaki alanlarla ilgilendiğiniz,bizim okumalar ve çalışmalar yaptığımız alanlarda da faaliyetde bulunup,herkesin ulaşabileceği bu tarz aydınlatıcı bir ortam oluşturduğunuz için teşekkür ederim.

 4. düdcüna cündüoğlu yorumuna ne dersiniz

 5. farkınız neden

 6. bir şeyler yazma gereği hissettim buraya. yazmalıydım. varlığıma anlam ve gereksiz bir gerçeklik katmak adına. kendini çimdikleyip gerçek olup olmadığını anlamaya çalışan biri gibi. yazıların kalıcılığı, bir anlamda onu yazanlardan daha önemli olduğu anlamına geliyor belki de. yani biz bir şekilde kendimizi yazarak ifade ederken kendimizden de vazgeçmiş oluyoruz; bir tür feda ediş, kurban, altar of sacrifice. yazdıklarınız bizi hazineye, o bilinmeze, hayatın sırrına ve gizli merkeze götürecek haritalar, şifreler, yollar, tarifler anlamına geliyor aynı zamanda. insanın düşünceleri kafasından ışık hızında geçtiğinden elle tutmaya, yazıya dökmeye, bir kanıt haline getirmeye üşeniyor. bunlar benim mucize eseri üşenmeyip, elimi daldırıp yakaladığım ve acemice sözcüklere dönüştürdüğüm kısımlar. inanın kafamdan geçenlerin onda biri bile değil. yani sizin ve yazdıklarınızın değeri tarif edilemez. teşekkürler.

 7. Çok teşekkürler, fuat sözlerin ile bana yazma gücü verdin…

 8. Merhaba :) )
  http://www.saglik.gov.tr/TR/dosya/1-76975/h/yarisma-sartnamesi.pdf
  Yarışmaya katılmayı düşünür müsünüz ?
  Esenlikler…

 9. Behiye hacibekiroğlu

  Behiye hacibekiroğlu—takipteyim,yazılar için teşekkürler…

 10. Takipteyim hocam.. Bana bu ülkede günümüzün siyasi ve ekonomik şartlarını yazdığınız ve paylaştığınız bilgilerle unutturan, İnsanın varlık sebebinin güçlü olmak ve üremek olmadığını gösteren… Diğer taraftan bakıldığında bilgilendirilmek, bilmek ne kadar güzel olduğunu gösterebilen biri olduğunuzu düşünüyorum… Başarılar

 11. Geceleri uykum kaçar sarar beynimi meraklı sorular , sümerleri araken buldum bunca sorunun cevabını bir arada , emeğine ve aklınıza sağlık

 12. Can Bey;
  Yazılarınızı uzun süre takip eden birisi olarak, sizin Osho’nun kendisinin , gerçek bir “varoluşcu” olduğunu iddia etmesi konusundaki düşüncelerinizi merak ediyorum..Bizimle paylaşırsanız çok memnun oluruz..

 13. Yazılarınız çok şaşırtıcı kışkırtıcı ve berrak elinize emeğinize sağlık sizin kadar okumak isterdim insanın insanı öldürmediği sömürmediği bir dünya için adımlarınızı alkışlıyorum…

 14. nilgün vurgun

  Merhaba… Bu gece tesadüfen( prefrontal korteks ile ilgili araştırma yaparken) yazılarınıza rastladım.Saatler geçtiğinin farkına bile varmadan özümseyerek okudum bazı yazılarınızı.Renklerin değerini yitirdiği ve tıpkı dört ayaklı bazı canlıların yalnızca siyah-beyaz görmeleri gibi körleşen insan ırkının içinde hala gökkuşağını görebilen birilerinin varlığını bilmek umutlu kılıyor insanı.Sevgiler…

 15. Hocam,
  Haziran ayında yayınlanmış EXPLETUS adlı kitabın yazarıyım. Birçok konu hakkında oldukça geniş bir arşiv ve bilginiz olduğunu görüyorum. EXPELTUS’un genişletilmiş 2. baskısı için çalışıyorum. EXPLETUS tamamen yeni ve teorik bir çalışmadır. İş adresinizi bana iletirseniz kitabı size göndermek ve değerli yorumlarınızı almak isterim. Saygılarımla

  Eyüp FIRAT

 16. Ayşe Öztekin

  Can bey merhaba,
  Ben DinPsikolojisi alanında Varoluşçu psikoloji ve maneviyat konulu bir tez çalışması yapan doktora öğrencisiyim. Doğrusu VAroluşçu PSikoterapi sitenizden çok faydalandım şimdiye kdar . Yer yer de kaynak gösterdim ancak şu an sayfanıza baktığımda işlevsel görünmüyor. Yeni siteniz ve blogunuz çok güzel ama önceki varoluscupsikoterapi.net sitesi ve oradaki bilgilerin akıbetini merak e tmekteyim. Malum gösterilen internet kaynaklarının işlevsel olması gerekli. Bu konuda bana yardımcı olabilir misniz? Ayrıca sizden bazı konularda fikir alışverişinde bulunmak da çok isterim
  İyi çalışmalar dilerim.

 17. Gerçekten çok güzel çok amaçlı bir site hayran kaldım. Başarılarınızın devamını dilerim.
  Freud ile ilgili daha çok yazı yayımlarsanız sevinirim.

 18. Sizin gibi değerli ve çalışkan insanların sayısının artması dileğiyle

 19. ne güzel insanlarımız var dememe sebep oldunuz,varolun…

 20. Çok tesadüfen rastladığım sitenizde çok kıymetli,çok özetlenmiş,güzel derlenmiş yazılarınızın bir kaçını okudum ve takip edeceğim.Şahsi fikirlerinizi de aralara katarsanız daha çekici olmaz mı?

 21. tam aradığım bilgilerle dolu bir kütüphane.size çok teşekkür ederim.bu bilgiler bana nerede lazım olur diye merak ettiğseniz,sadece merak ettiğim konular.hep bilmek istedim.elektronik haberleşme sistemleri teknisyeniyim esnaf olarak 40 yıl mesleğimi yaptım.emekliyim.öğrenmem gereken çok şey olduğunu farkettim.madem geldik dünyaya bomboş gitmeyelim.tekrarı yok çünkü.

 22. Sevgili meslektaşım çok güzel bir Uğraş edinmişsen…Tebrik ediyor gönülden destekliyorum..Gönül dolusu Sevgiler…

 23. Merhaba,

  Bir ruh sağlığı yolcusu olarak, ruhuma bir başka mola bahçesi oldu tesadüfen bulduğum siteniz. Süzme emeğiniz için teşekkür ederim. Sevgilerimle…

 24. bloğunuz inanılmaz, benim genç bir psikoloji-felsefe meraklısına ilham kaynağı oldunuz, emeğinize sağlık.
  Esenle kalın.
  Sevgilerle…

 25. Çok güzel ve verimli bir site oluşturmuşsunuz. Elinize sağlık.

 26. Emeğiniz ve bilgilerinizle bizlere çok değerler kazandırıyorsunuz.Karşılığı insanlığın kalıcı belleğinde olacaktır.Saygılar.

 27. Merhaba Can Güngen Bey,

  Arşivinizden çok yararlanıyorum benim için çok iyi ve güvenilir bir kaynak. Hemen hemen aradığım tüm bilgilere ulaşabiliyorum. Acaba Yapısöküm hakkında bir yazınız ya da araştırmanız var mı?
  Tüm çalışmalarınız, emekleriniz ve paylaşımlarınız için, gönülden teşekkürler.
  Sevgiler.

 28. Merhabalar efendim. Ben Güney Azerbaycanda felsefe alanında çalışıyorum. Terimlerle ilgili burda bükük sorunlarımız var. Lütfen mail adresinizi bana yazın ki, sizin manevi yardımınıza ihtiyacımız var.

  Saykılar ve sevgilerle
  Eyvaz TAHA

 29. emek ve paylaşım için içten teşekkür..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>